אשכנזי שושנה

גדלה בטורקיה ועלתה לארץ ב-1949. כיום גרה ביהוד.

שושנה מאוד אוהבת לסרוג, לקרוא ספרים בספרדית, לצפות בטלוויזיה (בעיקר פוליטיקה וספורט) ואת מפגשי המחשבים במסגרת המרכז. היא יודעת לדבר שלוש שפות: טורקית, ספרדית ועברית – והכל מהבית!

בעברה עבדה בעיסוקה האהוב – תפירה, בבית חרושת לבגדים, וגם בארץ מצאה בית חרושת שעוסק באותו הרעיון וכך למעשה יצרה המשך ישיר לחיים בטורקיה.

לשושנה שני ילדים, בן ובת. יש לה 6 נכדים ונין אחד. היא אוהבת אותם מאוד והם לא עוזבים אותה לרגע. היא עושה את הקשר כל כך מיוחד בעזרת דרכי שלום ואחווה, לא כועסת לרגע! נכדתה אומרת: "עם סבתא תמיד שמח, כשנמצאים איתה לא מרגישים עשר, מרגישים מאה!". יש לשושנה שני אחים, גם הם בארץ ובקשר טוב עימה. למרות החיים הטובים בטורקיה, הם עלו ביחד בעקבות המפעל הציוני והאהבה של אביה למדינה.

כששואלים אותה על זיכרון מבית סבה וסבתה, היא אומרת: בטורקיה כל המשפחות היו גרות קרוב אחת לשניה, וכל בוקר הייתה הולכת לסרק את סבתה והקשיבה לסיפורי סבה, שאותו כיבדה מאוד.

המסר שלה לנוער של היום הוא הערכה למבוגרים וחינוך טוב. כך, נכדתה לא עושה צעד אחד בלי אישור סבתה! מאוד חשוב לה שמשפחתה תישאר בארץ ותקים כאן את דור ההמשך, כי ההשקעה על הקמת המדינה הייתה רבה ונשפך כאן הרבה דם. היא הייתה מוסיפה בפתיחת יום הלימודים בבתי הספר את הנפת דגל ישראל, כגאווה על המדינה המופלאה שלנו!

שושנה נמצאת במרכז כבר 17 שנים ואוהבת את המקום כמו בית שני! היא מגיעה 4-3 פעמים בשבוע למועדון, אוהבת את כל הפעילויות ואוהבת מאוד את חברותיה. לדבריה "חבר'מנית" אמיתית ואוהבת לעזור לכולם! היא אהבה מאוד את העבודה על פרויקט הסרטים, וכשמדברים על המועדון ועל הצוות אין לה מילים מרוב שבחים!